گروه مهندسین ایران معماری

کلینیک تخصصی طراحی و اجرا نما

یافتن راه حل های صحیح اقتصادی و زیباشناسی در پروژه های معماری، از چالش های بنیادینی است، که معماران، طراحان و برنامه ریزان دفتر معماری آرتور امید آذری در تمام طول فعالیت حرفه ای شان، با آن مواجه بوده اند وبر حل آن همت گمارده اند.

دستیابی به یک سامان بصری با ابهت در نما، تاکید بر عناصر شاخص در نما، به کارگیری صحیح فرم و مصالح در نما، توجه به نکات زیباشناسی در طراحی نما و سایر موارد از اهداف اصلی تیم طراحی و اجرا در کلینیک تخصصی نما در گروه مهندسین ایران معماری است.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

مهم ترین نکته در تولید شیشه های دو جداره صنعتی، خشک نگهداشتن گاز آرگون به عنوان یک گاز خشک و بی اثر در فضای میان جداره هاست که به صورت عایق در تبادل اشکال انرژی  ( حرارت و صوت ) عمل می کند.
در مراحل تولید و به خصوص در مرحله درزبندی نهایی مقدار قابل توجهی رطوبت وارد فضای شیشه ها می شود که جهت خشک نگهداشتن گاز آرگون تزریق شده به ماده نمگیر (Discanter) نیاز است که در حفره داخلی (Spacer) تزریق می شود.

یکپارچه، امکان تزریق نمگیر به تبع آن خشک کردن گاز آرگون وجود نداشته و شیشه ها در معرض گرما و سرما دچار بخار گرفتگی داخلی خواهند شد.
عدم استفاده از پلی سولفاید مناسب و با کیفیت و به عنوان درزبند ثانوی موجب می شود تا در مرور زمان لایه درزبند مذکور دچار تغییر ساختاری شده و به صورت شکننده در آید و در نهایت با ریزش این لایه در داخل پنجره، آببندی شیشه ها مختل می گردد.
استفاده از خط تولید تمام رباتیک و کاملاً مکانیزه متضمن کیفیت بالای محصول شیشه های دو و چند جداره صنعتی می باشد.
خط تولید هوشمند و دقیق شیشه در ابعاد jumbo size   که موجب سرعت و کاهش پرت تولید به همراه دقت و سطح کیفی بالا در فرآوری شیشه های عایق می گردد.
شستشوی شیشه ها بدون استفاده از هیچ گونه مواد شوینده و صرفاً  با استفاده از آب مقطر با دمای بالا و براشینگ کامل منتج به شیشه های کاملاً  شفاف می گردد.

زیبایی:

از میان اجزاء ساختمان پنجره از مواردی است که علاوه بر اهمیت آن در صنعت ساختمان در هنر معماری نیز از عوامل مهم محسوب می شود.بر این اساس انتظار می رود که پنجره ها مضاف بر مشخصات فنی مناسب، حائز فاکتورهای زیبایی شناختی نیز باشند.

با استفاده از تکنیک حمام گلیسرین ، پروفیلها بدون هیچ گونه تغییر رنگ و یا تخریب ساختار داخلی (Chambration) به صورت منحنی های تک بعدی و یا سه بعدی قابل تولید بوده و از کیفیت و یکنواختی فوق العاده ای برخوردار می باشد.

– زوایای خاص: بصورت معمول اتصالات پروفیل چه در کلاف اصلی پنجره ها و چه در تقسیمات داخلی با زوایای ۹۰ درجه اجرا می شوند. جهت پاسخگویی به طراحی های خاص، تولید با پنجره زاویه های کمتر و یا بیشتر از ۹۰ درجه انجام می پذیرد.

امروزه کارشناسان انرژی به این نتیجه رسیده اند که ۴۰ درصد اتلاف انرژی ساختمانها از طریق درب و پنجره ها می باشد . یکی از مهمترین راههای جلوگیری از این اتلاف انرژی استفاده از درب و پنجره های UPVC با شیشه های دو جداره می باشد ، بطوریکه در حال حاضر ۷۰ درصد ساختمانهای اروپا از این نوع درب و پنجره بهره می برند .

مزایا:
۱٫ صرفه جویی در مصرف انرژی
۲٫ کاهش آلودگی صوتی
۳٫ کاهش آلودگی هوا
۴٫ کاهش هزینه های تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در ساختمان
۵٫ مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش (UV) و حذف اثرات مخرب آن
۶٫ غیر قابل اشتعال
۷٫ هوابندی کامل
۸٫ نظافت آسان
۹٫ تنوع در طرح و نوع بازشوها
۱۰٫ قابلیت استفاده از روکش های رنگی
۱۱٫ مقاوم در برابر باد ، باران ، طوفان های شدید
۱۲٫ عدم نیاز به سرویس های مکرر ( تعویض ، رنگ آمیزی و. . . )
۱۳٫ حفاظت از محیط زیست از طریق بازیافت و استفاده در صنایع دیگر
۱۴٫ کاهش آلودگی محیط زندگی و هزینه های وابسته به آن ( مواد شوینده ، آب ، برق ، استهلاک لوازم منزل ، بهداشت و درمان و . .