کلینیک تخصصی طراحی و اجرای مجتمع مسکونی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی مجتمع مسکونی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

مجتمع مسکونی خیابان ۳۳(۳۳Mackenzie Street)

معمار : Elenberg Fraser

مکان: استرالیا، ملبورن ( MelbourneVIC, Australi)

این مجتمع شامل ۶ برج بتنی سفید رنگ است، در گوشه شهر ملبورن (CBD)استرالیا، شهرکی در میان شهر، که یادآور اسطوره های باستان یونانی است.

این برج ها با ارتفاع های مختلف توسط یک هسته مرکزی ۳۳متری احاطه شده اند.

جعبه های سفید رنگی که با ورود به لابی آنها، با قرار گرفتن در کنار شیشه های برنزی و حجم مرکزی آیینه ای، احساس یک جسم معلق در فضا ایجاد میکند.

تلفیق رنگ و نور، ایجاد عمق و تضاد سفیدی و سیاهی، بین حجم سفید بتنی و شیشه های برنزی، مسیر حرکت را مشخص می کند.

حجم کلی مجتمع به شش آپارتمان با ارتفاع های گوناگون شکسته شده است، که همگی آنها به آسانسور مرکزی آینه ای۳۳متری، راه دارند. در قسمت پایین برجها، با استفاده از طراحی نما به صورت مثلث های کوچک، پوششی سایبان مانند برای نمای شیشه ای برج ایجاد شده است.

طراحی داخلی آپارتمانهای این مجتمع، آزاد است، به نحوی که می توان ابعاد اتاقها و اجزای داخلی خانه را مطابق نیاز و نمایل شخصی تغیر داد.

تمامی امکانات رفاهی که برای این چنین برجی هایی پیش بینی می شود، در این مجموعه نیز، در نظر گرفته شده است. امکاناتی نظیر رستوران گردان، فروشگاههای بزرگ، کافه تریا، و بالکن هایی که چشم اندازی بی نظیر را برای ساکنان فراهم می کند.

همچنین چهار پشت بام در این برج ها به نحوی طراحی شده اند که امکان استفاده کامل تفریحی را برای افراد فراهم می آورند. این فضاسازی شامل باغ، استخر و سالن های آفتاب گیری است که از به علاقمندان امکان می دهد که از تابش دلپذیر آفتاب در فصول مختلف سال استفاده کنند. ۳۳ متر ارتفاعی است که یکی از بهترین مناظر و چشم اندازها را برای لذت بردن از محیط می آفریند.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳