کلینیک تخصصی طراحی و اجرای مجتمع مسکونی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی مجتمع مسکونی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

مجتمع مسکونی شماره ۵۲۰

۵۲۰ West 28th Street in Chelsea, New York

موقعیت: خیابان ۲۸ غربی، چلسی، نیویورک

طراح: زاها حدید

ترجمه: فرزانه جهانمردی

مجتمع مسکونی ۱۱ طبقه شماره ۵۲۰، خیابان ۲۸ غربی، در جنوب محوطه هادسون، با طرحی از زاها حدید، و با مشارکت شرکت Related   اجرا شده است.

طراحی جسورانه و هماهنگ با بافت شهری پیرامونی این طرح، آن را به عنوان یک نمونه موفق از طراحی همسان با محیط شهری تبدیل کرده است. این هماهنگی و رعایت اصالت طراحی، در یک یک واحد ها نیز رعایت شده است.

طراحی هفت مانند نمای مجتمع، آن را به تندیسی پویا و خلاق تبدیل کرده است. که دو محدوده متفاوت را از هم جدا و به هم پیوند داده است. ایده نو و خلاقانه این طرح، برای هر واحد مسکونی بالاترین درجه خلاقیت و نوآوری را ایجاد کرده است.

زاها حدید درباره طرح خود می گوید:«طرح ما حجمی کامل است که زبان واحد دارد، و احساس یک ساختمان به معنای کامل را ایجاد می کند.»

زاها حدید موسس گروه معماری زاها حدید(ZHA)، به خاطر ساختمانهایش معروفیت جهانی دارد، کارهای تئوریک یا آکادمیک او برمبنای تجربه سی ساله او در تحقیق درباره زمینه های درهم تنیده شهرسازی، معماری و طراحی حاصل شده است. وی معماری است که سبک کیهانی را مبنای کار خود قرار داده است. هر ساختمان او مشخصه خاص خود را دارد. او با پرسپکتیوهای چندگانه و دیدهای شورانگیز و مهیج از محیط پیرامون، با توجه خاص به عوارض زمین شناسی، سیستم های ساخته بشر، و تکنولوژهای نوین و روزآمد، باعث خلق فرمی پویا و غیرمنتظره می شود.

۱۱ طبقه ساختمان حاضر تقریبا شامل ۳۷ واحد مسکونی با مساحت بالغ بر ۵۵۰۰ فوت مربع است. با نمایی زیبا و شکوهمند که حدود ۱۱ فوت ارتفاع دارد. مطابق با جدیدترین فن آوری روز و هنرمندانه ترین فرم و تکامل.

ساکنان این مجتمع مسکونی در عین حفظ حریم خصوصی و شخصی خانه خود می توانند از دید اطراف لذت ببرند. لابی ورودی با دو ارتفاع متفاوت، امکان دید به فضای اطراف و باغ را امکان پذیر کرده است. تراسهای بزرگ و حیاط های زیاد، حس حضور در یک محیط مسکونی را افزایش می دهد. و یک تراس سقفی واقعی، استخر سرپوشیده و آب گرم، فضای سرگرمی و اتاق بازی، به هرکسی احساس آرامش و خوشنودی می دهد. اینها تنها نمونه هایی از قابلیت های منحصر به فرد این مجتمع مسکونی به حساب می آیند.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳