گروه مهندسین ایران معماری

یکی از فعالیت هایی در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت نمونه های مشابه در پروژه های معماری است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

خوابگاه دانشجویی تیتگن ؛ ۳۶۰ واحد در یک سازه ی دایره شکل

ترجمه : ندا باقری

خوابگاه دانشجویی تیتگن با طراحی لانگارد و ترنبرگ و طراحی منظر ماریان اوینسن و الگرین و بران، در سال ۲۰۰۷ به بهره برداری رسیده است.

 

خوابگاه دانشجویی

در حالی که خوابگاه ها و مسکن های دانشجویی می توانند منطبق و تکراری باشند، این ساختار، به اتحاد یک طرح کلی با استفاده از قطعه های مجزا می پردازد؛ اجزایی که در عین حال مشابهند اما منحصر بفرد می باشند.

 

خوابگاه دانشجویی

اتاق ها که به صورت مدور چیدمان یافته اند، چشم اندازی به حیاط مرکزی مشترک دارند. تعداد این واحدها که ۳۶۰ عدد می باشد، تاکیدی بر تعلق هر بخش به یک دایره ی کامل است.

 

خوابگاه دانشجویی

آب موجود در ورودی این خوابگاه، نتیجه ای باشکوه از این سازه را به نمایش در می آورد. ریتم کلی نما باعث شده است که برخی از جبهه ها فرو رفته و برخی بیرون زده باشند، اما این نما کلیه بلوک ها را شامل شده است. سطوحی از چوب توس و بلوط امریکایی همراه با درهای کشویی شیشه ای که در مکعب هایی از بتن قرار گرفته اند، ترکیبی همچون شیوه ی “زیستگاه ۶۷ ” به خود گرفته اند.

خوابگاه دانشجویی

 

خوابگاه دانشجویی

 

 

خوابگاه دانشجویی

اما طراحی با فلزات و قطعات آکوستیک، تنوع بیشتری به این نما بخشیده است. فضای سبز و آب در کنار این ساختار زیبا، تعادلی دقیق میان سبکی و سنگینی و همینطور انسان و طبیعت ایجاد نموده است.

 

خوابگاه دانشجویی

 

 

خوابگاه دانشجویی

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳