طراحی نما-طراحی ورودی

کلینیک تخصصی طراحی و اجرای نما بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ینما ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

facade

طراحی نما-طراحی ورودی

ورودی یکی از عناصر حایز اهمیت در ساختمان است که محل و اهمیت طراحی آن به شکل مستقیم نمایانگر نقش و عملکرد ساختمان است.در ورودی نشانه گذر از فضای عمومی به فضای خصوصی است. و یکی از مهمترین عناصری است که می توان به نشانه ساختمان از آن نام برد.

در این باره همواره شاهد افراط و تفریط بوده ایم،گاه ورودی ها به فضاهای کم اهمیتی تنزل یافته اند وتنها ضواط طراحی مصوب رعایت می گردد و گاه یک ورودی بسیار پر تجمل ساخته می گردد به نحوی که عملکرد ساختمان را به کلی دگرگون می سازد. تناسب ورودی و حجم ساختمان می تواند نقش مهمی در توجیه عملکرد و شکل ساختمان داشته باشد.

facade

از آنجا که طبقه همکف ساختمان قسمت اتصال به زمین یا کف پیاده رو است، به صورت قابل توجهی در معرض دید قرار می گیرد.

از این رو نمای این قسمت از ساختمان حائز اهمیت است.و مصالح مور داستفاده در این قسمت باید نسبت به بقیه ساختمان با دوام تر و مستحکم تر باشد تا عابر در نگاه به نمای ساختمان احساس ثبات کند.ساختمان هایی که طبقه همکف آنها عملکرد تجاری دارد، به دلیل تغییر دکوراسیون واحدهای تجاری دائما دستخوش دگرگونی می شوند.همین موضوع موجب می شود که ساختمان مذکور شخصیت ثابت خود را از دست بدهد.

 

facade

 

facade

طراحی ورودی به عنوان عنصر پر اهمیت در نمای ساختمان و نمای ساختمان به عنوان عنصر پر اهمیت جداره و سیمای شهری ، چه از باب فرم ،عملکرد و دسترسی های سواره و پیاده ،اقتصاد و چه از لحاظ پایبندی به ظوابط و مقررات ساختمانی، می بایست توسط متخصصین بررسی و تدوین گردند.

facade

در این آتلیه طراحان حرفه ایی متعددی گردهم آمده اند تا با اعمال دیدگاه ها و نظرها و ایده های متفاوت ،بتوانند  آلترناتیوهای خلاق و کانسپت گرا خلق کنند . محصول چنین گردهمایی، آفرینش و تدوین طرح هایی منحصر به فرد و خلاقانه می باشد.و این امکان را به کارفرما می دهد تا آلترناتیوی را که به ذهن، سلیقه وبودجه ی آن، نزدیکتر است را انتخاب نماید.