گروه مهندسین ایران معماری

 

کلینیک تخصصی طراحی و اجرا نما

 

یافتن راه حل های صحیح اقتصادی و زیباشناسی در پروژه های معماری، از چالش های بنیادینی است، که معماران، طراحان و برنامه ریزان دفتر معماری آرتور امید آذری در تمام طول فعالیت حرفه ای شان، با آن مواجه بوده اند وبر حل آن همت گمارده اند.

   دستیابی به یک سامان بصری با ابهت در نما، تاکید بر عناصر شاخص در نما، به کارگیری صحیح فرم و مصالح در نما، توجه به نکات زیباشناسی در طراحی نما و سایر موارد از اهداف اصلی تیم طراحی و اجرا در کلینیک تخصصی نما در گروه مهندسین ایران معماری است.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

HPL:High Pressure Laminat

HPL:High Pressure Laminate

HPL نام صفحاتی است که از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید. این ترکیب پس از قرار گرفتن در دمای بالای c۱۸۰ و فشار bar۸۰ تبدیل به صفحاتی محکم با مشخصات فنی ویژه می گردد. سطوح نهایی این صفحات توسط لایه های رنگین و پوشش ضدخش پوشانده می شود. صفحات HPL کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون دارد. در حال حاضر استفاده از ورق هائی با ضخامت ۱۰-۶ میلی متر برای پوشش های داخلی و خارجی ساختمان ها معمول است.

خصوصیات ورقه های H.P.L:

  • مقاومت رطوبتی : ورقه های H.P.L به علت تراکم زیاد در برابر آب و بخارآب مقاوم است . ورقه ورقهنمی شود و ترک نمیخورد و در حالت غوطه ور در آب کمتر از ۶ درصد جذب رطوبت میکند و افزایش ضخامت ناشی از این جذب آب هم بسیار ناچیز است و کمتر از ۱۰ درصد میباشد
  • مقاومت حرارتی : ورقه های H.P.L نسبت به شوک حرارتی مقاوم است و دمای خشک را تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد تحمل می کند . در برابر حرارت سیگار مقاوم است و اثری از آن باقی نمی ماند . ضریب انبساط خطی آن بسیار ناچیز است و تغییرات ابعادی در دمای بالا کمتر از ۳ درصد می باشد.
  • مقاوم در برابر الکتریسیته : به دلیل استفاده از چسب رزین فنولیک در تولید فرمیکا (H.P.L ) در مقابل جریان الکتریسیته مقاوم است .
  • مقاوم در برابر اسید های ضعیف : به دلیل استفاده از چسب رزین ملامین در سطح لایه ورقه های H.P.L در مقابل اسید های ضعیف (مثل باران های اسیدی ) مقاوم است
  • خش نا پذیری : وجود لایه ملامینه نهایی در صفحات H.P.L عامل مقاوم شدن این صفحات در مقابل خش پذیری است
  • مقاومت مکانیکی: ترکیب مقاومت خمشی و قابلیت ارتجاعی سبب مقاوم شدن ورقه های H.P.L در برابر ضربه های وارده میگردد. از این رو در نمای ساختمان ، سطوح ورقه های H.P.L در مقابل فشارهای گوناگون از جمله فشار باد از خود عکس العمل خوبی نشان می دهد

استفاده در نمای خارجی:

با توجه به خصوصیات ذکر شده در بالا ورق های H.P.L پوشش بسیار مناسبی برای نمای خارجی ساختمان ها میباشد و به علت مقاومت در برابر رطوبت ، حرارت و اسیدهای ضعیف با آرامش خاطر و اطمینان نسبت به دوام آن و ثابت ماندن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن میتوان از این محصول با تنوع رنگی فراوان استفاده کرد.

HPL:High Pressure Laminate

نصب در نمای خارجی:

نصب خشک:

وجود فضای خالی بین دیوار بنا و قطعه نصب شده عامل مهمی در کاهش عبور سرما وگرما به داخل ساختمان می باشد . به علاوه با افزودن جداره ایزولاسیون به فضا می توان نتایج بسیار بهتری از نظر عایق صوتی و حرارتی کسب نمود . جلوگیری از تعریق از دیگر خواص نصب خشک است(rain screen). نصب با اتصال قابل رویت : ورق های H.P.L طبق طرح در اندازه های مختلف بریده شده و توسط پیچ ها یا پرچ های مخصوص که در پوش هم رنگ نما دارد به زیر سازی محکم می گردد.

HPL:High Pressure Laminate

نصب چسبی:

ورق های H.P.Lتوسط دو نوع چسب مخصوص بر روی زیر سازی محکم می گردد

نصب قابل تنظیم:

صفحات H.P.L توسط پروفیل آلومینیومی قابل تنظیم بر روی زیرسازی نصب میگردد.

HPL:High Pressure Laminate

 

نسبت به دوام آن و ثابت ماندن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن میتوان از این محصول با تنوع رنگی فراوان استفاده کرد .

 

HPL:High Pressure Laminate

در مقابل رطوبت ، حشرات ، اشعه یووی و باران از مقاومت چشم گیری برخوردار می باشد .
•به دلیل تکنولوژی به کار رفته ، این صفحات ضد خش می باشند .