طراحی نما-نما ی پویا

کلینیک تخصصی طراحی و اجرای نما بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ینما ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

facade

با دیدن این رابطه ناهمگون کهنه و نو، مشخص است که معمار این کافی شاپ، سطح آن را به صورت شاخصی طراحی کرده تا فاصله ی آن و بافت قدیمی مجاور محفوظ بماند.

facade

واقع در مرکز توکیو، درست در اطراف گوشه از شاهراه اصلی خیابان Meguro، SOBA این کافی شاپ، واقع شده  است. ساختمان به سبک Machiya  دارای  هواکش های چوبی، مدرن سازی یک خانه  سنتی ژاپنی را داراست. عمق هر یک از پنجره هادرسراسر نمای متفاوت باالگوهای  موجود در منطقه صورتی متفاوت از نشت نور را از طریق شکاف های ایجاد شده در نما، اجازه می دهد یک تغییر تدریجی موقعییت فضا در سپیده دم، به خصوص در خیابان اصلی مشاهده شود.

facade

وجود الگوها به ویژه الگوهای بدون جهت گستردگی این توده را کاهش می دهد. چشم با دیدن  شیارهای بسیار زییا در نما،تهییج شده، در نتیجه بیننده صلب بودن دیواری که الگوها روی آن قرار دارد را احساس نمی کند.

facade

نور پردازی متفاوت در نما

facade

شکل سقف داخلی از طراحی نما تبعیت کرده است.

facade

 

facade

فضای داخلی

facade

در این آتلیه طراحان حرفه ایی متعددی گردهم آمده اند تا با اعمال دیدگاه ها و نظرها و ایده های متفاوت ،بتوانند  آلترناتیوهای خلاق و کانسپت گرا خلق کنند . محصول چنین گردهمایی، آفرینش و تدوین طرح هایی منحصر به فرد و خلاقانه می باشد.و این امکان را به کارفرما می دهد تا آلترناتیوی را که به ذهن، سلیقه وبودجه ی آن، نزدیکتر است را انتخاب نماید