طراحی ویلای کوچک

امروزه با وجود زمین‌های محدود و برج سازی شاید امکان ساخت ویلاها با متراژ بالا وجود نداشته باشد. اما می‌توان از زمین‌های محدود و کوچک نیز نهایت بهره را برد.

چقدر فکر می‌کنید ویلاهای کوچک می‌توانند در طراحی مانند ویلاهای بزرگ موفق باشند؟

در زمین‌های محدود توجه به نکات زیادی مهم است. و باید با مشاوران خبره این کار مشورت کنید. استفاده از نور در زمین‌های محدود، دید و چشم انداز و فضا سازیهای از نکات حائز اهمیت در طراحی ویلاهای کوچک است. همجواری‌ها و همسایگی در این طراحی بسیار تاثیر گذارند. مسیرهای دسترسی نیز می‌تواند عامل تعیین کننده‌ای در این طراحی باشد.طراحی درست محوطه و لنداسکیپ و همچنین ورودی ویلا از مسائل مهم دیگر است.

گاهی نکته ویژه و مهمی در سایت موجود است. برای مثال حفظ درختان. و یا حسی خاطره‌انگیز از گذشته برای ماندگاری بنا. در اینا ویلاها به علت مقرون به صرفه بودنشان می‌توان از نکات مهم در معماری پایدار نیز استفاده نمود. جلوگیزی از هدر رفت انرژی نیز در این ساختمان‌ها ساده تر است. نوع سبک در این ویلاها مانند ویلاهای دیگر بوده و نسبت به سلیقه و هزینه مورد نظر شما انجام می‌پذیرد.

شما می‌توانید سبک‌های مختلفی را چه در طراحی داخلی و چه در طراحی کلی بنا استفاده نمایید. برای دیدن سبک‌های مختلف اینجا کلیک کنید. در انتخاب این سبک‌ها شما بهتر است علایق و سلایق خود را نوشته و با معمار انتخابی خود در این رابطه مشورت کنید. از انتخاب رنگ‌ها تا فرم و مدل تزیینات. توضیحات شما می‌تواند راه‌گشای طراحان و معماران باشد.

طراحی ویلا بصورت سبز و پایدار از نکاتی ‌است که شما می‌توانید به آن توجه کنید. در این ویلاها استفاده از تهویه مطبوع طبیعی و یا نماهای متحرک می‌تواند گزینه خوبی باشد. مصالح هم اگز به صورت بادوام و پایدار در نظر گرفته شوند می‌توان در بسیاری از هزینه‌های آینده که در طول زمان پیش می‌آید جلوگیری کرد.

طراحی ویلای کوچک و محدود در برند دکتر آرتور

در این راستا دکتر آرتور در تلاش است تا به شما نشان دهد طراحی در زمین‌های محدود نیز به بهترین نحو امکان پذیر است. هریک از زمین‌ها محدودیت‌های خاص مربوط به خود را دارد.

طراحی ویلای کوچک در زمین محدود با حفظ خاطره انگیزی آن

در ابتدا به طراحی ویلایی می‌پردازیم که در زمینی محدود واقع است. این زمین نورگیری را از دو سمت دریافت می‌کند. کارفرما درخواست دارد که حس نوستالژیک بنا حفظ شود. و یادآور خاطرات قدیمی این خانه باشد. الکوی قدیمی ویلا، تفکیک فضایی بوده و حریم خصوصی در آن به‌گونه‌ای رعایت شده. بازی با نور و سایه و تقابل بین روشنایی و تاریکی از دیگر ویژگی‌هایی است که با ایجاد راهرو و باکس پله به آن توجه شده است.

در زیر دیاگرام‌های اولیه و اسکیس‌های دستی را ملاحظه می‌کنید. در عکس سمت راست پلان نهایی نیز دیده می‌شود.

طراحی ویلای کوچک
ویلای کوچک طراحی در زمین محدود

طراحی ویلا در زمینی محدود با حفظ تک درخت

در نمونه دیگری طراحی ویلا باز هم در زمینی محدود و به شکل خاص دیده می‌شود. نکته جالب توجه و خواسته کارفرما توجه به تک درخت کهنسالی است که در سایت موجود است. در فیلم زیر توضیحات کامل دکتر آرتور را در خصوص طراحی این ولا می‌بینید.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳