کلینیک تخصصی بازسازی

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصیبازسازی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی وتعمیر ساختمانی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به تعاریف و مفاهیم نظری پرداخته می شود و در نهایت تکنیک های نوین اجرا معرفی می گردد.

تماس با ما :۸۵ ۳۳ ۹۸ ۰۲۱۲۲


چگونه با هزینه کم به بازسازی و تعمیر خانه بپردازیم؟

زمانی که مدت طولانی از عمر یک خانه می گذرد، برخی قسمت های آن فرسوده و خراب می شود و هم چنین ساکنین آن خانه نیاز به تنوع و تحولی در خانه احساس می کنند.

 

الویت اول: آشپزخانه

از آنجایی که آشپزخانه از مهم ترین قسمت های خانه است و رفت و آمد در آن زیاد بوده و تقریبا تمام افراد خانواده مقداری از زمان خود را در آن سپری می کنند، از این رو دکوراسیون آن از اهمیت زیادی بر خوردار است و باید به نحوی باشد که برای افراد تازگی داشته باشد.

تغییر جلوه کابینت ها می تواند تغییر و تحول چشم گیری در فضای آشپزخانه ایجاد کند زیرا بیشترین سهم فضای آشپزخانه به کابینت ها اختصاص دارد.

برای این کار لازم نیست هزینه زیادی را متقبل شده و به تعویض کلی کابینت ها اقدام شود، بلکه می توان از ورقه های روکش کابینت که در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود هستند استفاده کرد، و آن ها را به راحتی روی در کابینت ها چسباند.

رنگ و طرح این روکش ها و یا اینکه تمام درها یک شکل باشد یا به صورت یکی در میان کاملا بستگی به سلیقه و نوع چیدمان جدید آشپزخانه دارد.

همچنین اگر کابینت های فعلی از جنس چوب است می توان با یک رنگ آمیزی ساده و استفاده از جلا دهنده جلوه آن ها را نو و زیبا کرد.

قدم بعدی تعویض نمای کانتر آشپزخانه است که بسته به رنگ جدید کابینت ها و چیدمان آشپزخانه می توان از جنس های متنوعی برای کانتر جدید اشپزخانه استفاده کرد.

اقدام دیگری که می تواند جلوه آشپزخانه را تغییر دهد، استفاده از کاشی های جدید برای کف و دیوار آشپزخانه است.

تعویض جای وسایل و همچنین خرید برخی وسایل برقی جدید و استفاده از آن ها به جای وسایل برقی قدیمی و فرسوده تاثیر زیادی در جلوه آشپزخانه دارد.

البته این کار در صورت لزوم انجام شود و در غیر این صورت اجباری به صرف هزینه اضافی نیست.

الویت دوم:سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی نیز از دیگر قسمت هاییست که فضای آن خیلی زود تکراری و کسل کننده می شود.

تغییر جلوه سرویس بهداشتی کار بسیار آسانی است و براحتی می توان آن را نو و جدید کرد.

برای مثال با نصب کاشی های جدید برای کف و دیوار ها به کلی جلوه سرویس بهداشتی تغییر می کند. البته می توان برای سرویس بهداشتی نیز، از کاشی هایی برای دیوار ها و کف استفاده شود که قابلیت چسبیده شدن روی کاشی های قبلی را دارند.

علاوه بر نصب کاشی های جدید برای دیوار و کف می توان، تجهیزات سرویس بهداشتی را از قبیل توالت، توالت فرنگی، روشویی و شیرآلات و همچنین آینه را نیز تعویض کردد که در این صورت دکوراسیون سرویس بهداشتی کاملا تغییر می کند و متحول می شود.

الویت سوم: فضای خارجی خانه و حیاط

یکی دیگر از فضاهایی که اعمال تغییر در آن می تواند تاثیر زیادی در روحیه و جلوه کلی خانه داشته باشد حیاط و ورودی خانه است.

اگر باغچه ای در حیاط وجود دارد، با چمن کاری، و کاشت گل های زیبا و جدید در آن، در بدو ورود به خانه احساس تازگی و طراوت خواهد شد.

ورودی خانه را نیز می توان با قرار دادن گل و گیاهان سبز و شاداب آذین بندی کرد.

می توان با انجام این تغییرات ساده و با صرف هزینه ای ناچیز در خانه ای که سال ها در آن زندگی شده است، ایجاد تحول کرد و آن را از تکراری بودن رهانید.

البته در این مطلب حداقل های نوسازی و بازسازی خانه مطرح شده است، تنها در حدی که تحول را احساس شود. نوسازی و بازسازی خانه می تواند بسیار مفصل تر و کامل تر از آنچه در این مطلب گفته شد باشد.