کلینیک تخصصی طراحی و اجرای برج باغ بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی برج باغ ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

برج گل (Flower Tower)

پاریس، ۲۰۰۴

طراح: ادوارد فرانسوا

مجتمع مسکونی برج گل، شامل ۳۰ واحد مسکونی و ۴۱ پارکینگ است. این پروژه در زمینی به مساحت ۲۶۰۰مترمربع، و با هزینه ای ۴میلیون یورویی، در سال ۲۰۰۴ به پایان رسیده است. ادوارد فرانسوا، معمار این طرح، یکی از طرفداران از بین بردن مرزهای بین معماری و طبیعت است.

او در اولین پروژه خود، از دیوارسبز استفاده کرد، و با آن جدار خارجی دیوار را پوشاند، برای هتل ها، بوتیک ها و مراکز خرید. اما این سیستم با موفقیت چندانی روبرو نشد، چرا که مشتریان برای صرفه جویی در مخارج و پایین آوردن هزینه نگاهداری، آب سیستم را قطع کردند.

او در پروژه بعدی خود، برج گل را در پاریس طراحی و اجرا کرد. و دراین طرح از ایده شیوه زندگی بامبو الهام گرفت. و گیاهان را به عنوان جزء جدایی ناپذیر ساختار خانه بکار برد. به نحوی که همانند پیچ و مهره به کار رفته در ساختمان غیر قابل حذف باشند. او با استفاده از گلدانهای عظیم و مقاوم، نمایی منحصر به فرد برای بنای خود ایجاد کرد.