کلینیک تخصصی طراحی و اجرای برج باغ بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی برج باغ ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

تصویب ساخت آسمانخراش جدید شرکت شاپ ؛ غایتی نو در خط آسمان منهتن

ترجمه : ندا باقری

برج فوق العاده نازک معماران شاپ، با ۱۰۰ واحد آپارتمان موفق به تایید شورای شهر نیویورک گردید. هنگامی که ساختمان در سال ۲۰۱۶ کامل گردد، این ساختار ۱۳۵۰ فوتی با ارائه ی آپارتمان هایی لوکس، همتای ساختمان امپایر استیت و درست در بالای خط آسمان مرکز تجارت جهانی قرار می گیرد.

رندرهای منتشر شده از طرف شرکت طراح این اثر، خط افق تازه ای از منهتن را به واسطه ی این برج مسکونی بسیار باریک نشان می دهد؛ ساختمانی با ارتفاع ۴۱۱ متر که در انتها به عرض ۱۳ متر می رسد و تنها دو بلوک با سنترال پارک فاصله خواهد داشت.

در اوایل سال میلادی جاری، توسعه دهندگان نیویورک سیتی، گروه توسعه جی دی اس و گروه بازار املاک پی ام جی، به صورت هماهنگ اقدام به مجموعه ای از معاملات نمودند که برج آینده ی این پلاک در کنار وان ۵۷ و ساختمان ۴۳۲ پارک اونیو، را در رقابت بلندمرتبه سازی در میدتاون منهتن قرار می داد. این توسعه دهندگان با خرید همسایگی ساختمان استینوی و مجموعه ای از اجاره نامه های زمین با مبلغ ۲۱۷ میلیون دلار، به ۴۵ هزار فوت مربع حق هوایی جهت ساخت ارتفاع بالاتر از ۲۰۰ فوت دست پیدا کردند؛ سرمایه گذاری لوکسی که در آن هر پنت هوس با ارزشی در حدود ۹۰ میلیون دلار به فروش می رسد.

با حذف طرح پیشنهادی بسیار مرتفع ازگروه سترا/ رودی، این تیم متحد از توسعه دهندگان،به تامین مالی یکی از بهترین شرکت های معماری نیویورک، گروه شاپ پرداختند تا با طراحی این آسمانخراش زیبا، پروژه ای مرتفع تر از امپایر استیت را بنا کنند. به گفته ی چاکرابارتی، رئیس شرکت شاپ، نمای برنزی این ساختمان منحصر بفرد، در طول روز تلالو دارد و در طول شب، درخششی یکنواخت خواهد داشت.

این برج زیبا، مطمئنا چیزی بیش از یک درخشش نما خواهد داشت. به گفته ی وبلاگ یکی از املاک و مستغلات نیویورک، این پروژه می تواند به راحتی اولین فروش بالای ۱۰۰ میلیون دلار در نیویورک را از آن خود کند و سایت این ساختمان مناسب تر از وان ۵۷ بوده و با توجه به ارتفاع قابل توجه آن، چشم اندازهای آن، اگر عالی ترین نباشد بسیار خوب خواهند بود.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳