کلینیک تخصصی طراحی و اجرای مجتمع مسکونی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی مجتمع مسکونی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵


Ardmore Residence skyscraper in Singapore by UNStudio

 

نمای این آسمان خراش که به صورت استادانه ای طراحی شده شامل لبه های منحنی شکل،تورفتگی های عمیق و قسمت هایی از پنجره هایی که حالت پیچش دارند،می باشد.

 

ardmore residence

 


 

این آسمان خراش ۱۳۵ متری توسط شرکت UNstudio  در سنگاپوربرای جا دادن ۵۸ خانه طراحی شده است.مجتمع مسکونی Ardmore از بلوک آپارتمانی ۳۶ طبقه ای تشکیل شده و نزدیک خیابان orchard road سنگاپور در ناحیه مرکز خرید قرار دارد.

 

ardmore residence

 

جزئیات منحنی شکلی که در نمای بتنی تیره ومات وجود دارد برای تکرار اشکال ارگانیک موجود در طبیعت در نظر گرفته شده و همچنین پنجره های بزگ سرخ مایل به قرمز که دو برابر ارتفاع بالکن ها است برای اینکه اجازه دید وسیع را به ساکنین در مقابل افق شهربدهند،اضافه شده اند.

 

ardmore residence

 

بنا به گفته UNstudio نمای بلند مجتمع مسکونی Ardmore residence در هماهنگی کامل با ساختار آپارتمان های اطرافش کار می کند ،که نور طبیعی روز و دید گسترده ای را در شهر سنگاپور برای واحد های مسکونی فراهم می کند.

 

ardmore residence

 

تکرار یک الگوی واحد در هر ۴ طبقه تکرار و قرار گرفتن شیشه های گرد در برخی گوشه های ساختمان یک ریتم رسمی به آن بخشیده اند.

 

ardmore residence

 

نمای جلوی ساختمان از فرم های لایه مانندی تشکیل شده و پرسپکتیو های متنوعی از نما ارائه می دهد.اولین آپارتمان در طبقه هشتم قرار دارد که void حفاظ مانندی را بر پایه ی برج ایجاد می کند که به طرف باغ و تراس ها و استخر های شنای خصوصی ساکنین باز می شود.

 

ardmore residence

 

اقامتگاه Ardmore یکی از چند آسمان خراش هایی است که UNstudio آن را در سنگاپور طراحی کرده که شامل بلوک ادری شبیه کاکتوس و بلوک آپارتمانی با سوراخی در داخل آن،می باشد.

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳