این طرح، یک خانه خانوادگی ساده ، خلاق و مدرن است که قابل ساخت توسط متقاضی بود، اما محدودیت روش های معمول در ساخت و سازهای توسط شخص صاحبخانه در استفاده از مصالح و نتیجه آن که سازه ای نازیبا و با تکنولوژی پایین است را ندارد. هدف استفاده از تکنولوژی تخصصی موجود به جای روشای دست ساز سنتی است.

شاهکار معماری ، طراحی ویلای بروک کومبز

لندن ، انگلستان

معماران : بورد هاوارد مارستون

کارفرما : جان بروک و کارل کومبز

مساحت زیربنا : ۲۱۵۳ فوت مربع / ۲۰۰ متر مربع

شاهکار معماری ، طراحی ویلای بروک کومبز

این طرح ، یک خانه خانوادگی ساده ، خلاق و مدرن است که قابل ساخت توسط متقاضی بود، اما محدودیت روش های معمول در ساخت و سازهای توسط شخص صاحبخانه در استفاده از مصالح و نتیجه آن که سازه ای نازیبا و با تکنولوژی پایین است را ندارد. هدف استفاده از تکنولوژی تخصصی موجود به جای روشای دست ساز سنتی است.

شاهکار معماری ، طراحی ویلای بروک کومبز

این طرح همچنین یک مدل جامع اقتصادی از زندگی خانوادگی در حومه ی شهر را بررسی کرده است و در همان زمان ک درگیر موضوعات روز چون پایداری و صرفه جویی در انرژی است به مسائل خاص زیست محیطی در یک منطقه حومه ای حفاظت شده در غرب شهر لندن نیز می پردازد.

Brooke-Coombes-House_شاهکار معماری ، طراحی ویلای بروک کومبز

رابطه ی سنتی پیش/پس خانه ای در حومه ی شهر با قرار دادن محل سکونت به صورت یک نوار باریک اقتصادی در یک سمت ملک دستکاری شده است. به جای باغ جلویی و باغ پشتی، یک باریکه ی باغ ممتد از خیابان شروع شده، از درون خانه گذشته و به باغ پشتی ختم می شود.

شاهکار معماری ، طراحی ویلای بروک کومبز

هنگامیکه از درون خانه می گذرد، این نوار باریک تبدیل به یک حیاط خلوت شیشه ای با ارتفاع دو برابر می شود. نتیجه اینکه منظره ی اصلی از درون خانه ه حیاط خلوت می نگرد. این حیاط خلوت به عنوان یک فضای موقت رفتار می کند که میان فعالیت های خصوصی / اجتماعی و درونی / بیرونی وساطت می نماید.

شاهکار معماری ، طراحی ویلای بروک کومبز

شاهکار معماری ، طراحی ویلای بروک کومبز

شاهکار معماری ، طراحی ویلای بروک کومبز

 

 

 

دفتر معماری آلتون سازه با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص، و با استفاده از جدیدترین متدها و استانداردهای روز دنیا و بکارگیری مصالحی با بهترین کیفیت در امر طراحی معماری مجتمع مسکونی،ویلا،اداری،تجاری، بازسازی،محوطه سازی طراحی داخلی و اجرا ، موفق شده گامی مؤثر در راستای صرفه جویی در هزینه و زمان برداشته تا آنچه را که در رویاهایتان بدنبالش هستید در کمترین زمان و مناسب ترین قیمت در محیط کار و منزل شما اجرا نماید.

تلفن تماس با دفتر طراحی: ۲۲۹۸۳۳۸۵-۰۲۱

 

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳