کلینیک تخصصی طراحی و اجرای مجتمع مسکونی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی مجتمع مسکونی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

آپارتمان هایWo Zo Ko

بخشی از مقالۀ « نگاهی به چهار اثر گروه MVRDV» نوشتۀ ایمام رئیسی

این مجموعه آپارتمانی که در سال ۱۹۹۷ در شهر آمستردام هلند ساخته شده است، در بدو تماشا به همه رهگذران مجاور خود یک شوک وارد می کند. زیرا جعبه ها و تراس های نما به طرز عجیبی میان آسمان و زمین معلق شده اند.

آپارتمان هایWo Zo Ko

 

این آپارتمان برای سکونت سالمندان در حومه آمستردام طراحی شده است. ساختمان اصلی از یک نوار باریک تشکیل شده است.

 

آپارتمان هایWo Zo Ko

ترفندی که گروه MVRDV به کار برده اند تا توده ساختمان را به حداقل و فضای سبز اطراف آنها را به حداکثر برسانند.

 

آپارتمان هایWo Zo Ko

در نمای جنوبی که پوشش چوبی دارد، پنجره ها در مکان های متفاوتی قرار گرفته اند و بالکن ها با عمق و عرض متفاوتی طراحی شده اند. رنگ بالکن ها بیانگر ویژگی های ساکن آن واحد است، که نتیجه بسیار نگارنگی حاصل شده است.

 

آپارتمان هایWo Zo Ko

بنابراین هر اپارتمان منحصر به فرد شده و ریتم رنگارنگی در طول ساختمان به وجود آمده است .

شاید بتوان این ایده گروه MVRDV را با رنگ های متنوع و شاد لوکوربوزیه در مجتمع مسکونی مارسی مقایسه کرد و ردپای اغراق آمیز از آن پروژه در این آپارتمان سالمندان مشاهده کرد. این ساختمان مرتباً در انتشارات بین المللی معماری به طور برجسته ای نشان داده شده است و به عنوان فینالیست برای جایزه میس وندرو در معماری اروپا برگزیده شده بود.

 

آپارتمان هایWo Zo Ko