کلینیک تخصصی بازسازی

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصیبازسازی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی وتعمیر ساختمانی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به تعاریف و مفاهیم نظری پرداخته می شود و در نهایت تکنیک های نوین اجرا معرفی می گردد.

تماس با ما :۸۵ ۳۳ ۹۸ ۰۲۱۲۲

 

بازسازی- تبدیل فروشگاه قدیمی به خانه ای مدرن

Abandoned Dry Cleaning Shop Converted to Modern Home

 

تبدیل فروشگاهی قدیمی به خانه ای مدرن

 

این فروشگاه متروک و نسبتا ویران شده ، به خانه ای مدرن تبدیل شده است. بازسازی این فروشگاه متروک که به محل انبار زباله ها تبدیل شده بود، با طراحی پاسیو مرکزی و شکل گیری سایرفضاها در اطراف آن، شکل گرفت. در روند بازسازی، معماران از مصالح اصلاح شده داخلی که از تخریب دیوارها به دست آمده بود، برای ساختن تیرهای چوبی سقف و دیوارهای آجری استفاده کردند.

 

تبدیل فروشگاهی قدیمی به خانه ای مدرن

 

دیوارهای فاقد رنگ در دو طرف بنا تبدیل به نقاط کانونی و اصلی طراحی معماری شدند. و به این طریق فضایی مدرن، باز، روشن و بدون مانع را پدید آوردند.

 

تبدیل فروشگاهی قدیمی به خانه ای مدرن

 

در قسمت مرکزی آپارتمان، بخشی به عنوان انبار طراحی شده است، که بیشتر به قطعه ای بزرگ از مبلمان داخلی خودنمایی می کند تا یک اتاق.

 

تبدیل فروشگاهی قدیمی به خانه ای مدرن

 

بجز دیوار حمام، تمام پارتیشن هایی که قبلا اتاق های فردی را ایجاد کرده بودند، حذف شدند. به نحوی که ارتباط بصری ساکنان خانه با فضای سبز بیرون بدون هیچ مانعی برقرار شده است.

انبار مرکز خانه، با استفاده از تیرهای فلزی و چوب کاج ساخته شده است، و شامل دراورها، قفسه ها و طبقات می باشد.

 

تبدیل فروشگاهی قدیمی به خانه ای مدرن

 

دیوارهای لعابی پاسیو، به همراه ویژگی بارز سایه اندازی درخت مو، باعث ایجاد سایه و آلاچیق شده است. وجود این موارد تنظیم دمایی این فضا را ایجاد کرده است. این فضای سبز زیبا، محیطی طبیعی، آرام، خصوصی و بسیار ارزشمند را در محیط متراکم شهری بارسلونا، ارائه می دهد.

تبدیل فروشگاهی قدیمی به خانه ای مدرن

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳