بنای زمین تنیسی در زیر دریا
طراحی ویلا - نما
معماری لهستانی بنای این زمین تنیس زیردریایی را تکمیل کرده‌ و در انتظار سرمایه‌گذار است:
زمینی سرپوشیده با سقف شیشه‌ای منحنی که امکان تماشای شنای ماهی‌ها و بازی تنیس را همزمان به وجود خواهد‌آورد. با این‌همه مهندسان هشدار داده‌اند که بنای چنین مرکز ورزشی در زیر دریا بسیار دشوار بوده و هزینه‌ای گزاف خواهد‌داشت.
کریستوف کوتالای ۳۰ ساله اکنون به دنبال سرمایه‌گذاری است که بتواند رویایش را به واقعیت تبدیل کند. به اعتقاد وی دبی ایده‌آل‌ترین مکان برای ساخت چنین زمین تنیسی است. وی ادعا دارد طرحش از قابلیت‌های اقتصادی بالایی برخوردار است و بهترین‌های تکنولوژی، اکولوژی و ورزش در آن با یکدیگر ادغام خواهند ‌شد.
اگرچه این طرح از جانب دوستداران تنیس مورد استقبال قرار گرفته ‌است، اما جامعه مهندسان بنای آن را به دلیل وجود مشکلات فنی بسیار دشوار می‌دانند. به گفته سارا فری مدیر موسسه مهندسان سازه در لندن یکی از بزرگترین چالش‌های این طرح بنای سقف بزرگ، شیشه‌ای و منحنی این بنا خواهد‌بود. به گفته وی وسعت چنین سقفی دست‌کم باید ۳۳ متر باشد تا بتواند فضای کافی برای گنجاندن میدان بازی و جایگاه تماشاچیان را فراهم آورد.
درحال حاضر بزرگترین قطعات شیشه‌ای یکپارچه‌ای که تولید می‌شوند ۱۰ متری هستند،‌ از این رو برای ساخت صفحات شیشه‌ای منحنی بزرگتر از آن باید دستگاه‌های جدید ابداع شوند. به گفته فری، هرچه اتصالات میان شیشه‌ها بیشتر باشند،خطر نشت آب به درون باشگاه نیز بیشتر خواهد‌شد. همچنین این سازه باید به گونه‌ای طراحی شده‌باشد که در برابر برخورد‌های تصادفی با قایق‌ها یا لنگر‌های قایق‌ها و حتی زمین‌لرزه و سونامی نیز مقاوم باشد.
فری همچنین می‌گوید باید راهی در نظر گرفته شود که این زمین تنیس را به خشکی متصل سازد تا در صورت بروز وضعیتی اضطراری بتوان به سرعت ورزشگاه را تخلیه کرد. به گفته وی، چالش بعدی این پروژه حرکت دادن تجهیزات و قطعات سازه برروی امواج دریا و همچنین هزینه غیرقابل تصوری است که ساخت این ورزشگاه نیاز خواهد‌داشت.
معماری لهستانی, ویلاهای مدرن, طراحی ویلا, طراحی دکوراسیون داخلی, طراحی نما, نمای داخلی, محوطه سازی, ویلاهای خاص, پلان معماری ویلا, نقشه های معماری, بام سبز, راندو و اسکیس, پرزانته و راندو, راندو در معماری, تکنیک های راندو, راندو با آبرنگ, راندو با مداد رنگی, راندو چیست, پرسپکتیو و راندو, آموزشگاه معماری

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳