پروژه ویلای معلق-لواسان

پروژه ویلای معلق-لواسان

پروژه ویلای معلق به شرکت مهندسین مشاور آلتون سازه با مدیریت آرتور امید آذری واگذار شد تا مسئولیت طراحی بخش های مختلف معماری، سازه، تاسیسات، طراحی داخلی و طراحی محوطه را بر عهده گیرد.

Home stretch

 

معرفی پروژه

این ویلا شامل دو طبقه ، دارای مساحت  ۱۳۰متر طبقه همکف و ۱۲۰ متر در طبقه دوم است که در طبقه بالا ۵ مترکنسول در طول ۱۳ متر قرار دارد و در آن علاوه بر فضاهای اصلی نظیر آشپزخانه ، نشیمن،‌ سه اتاق خواب در طبقه بالا ، سوئیت مهمان و سرویس‌های بهداشتی، فضاهای متنوع دیگری نظیر اتاق چند منظوره ، نشیمن شومینه، بالکن،‌ در نظر گرفته شده است. تمامی فضاهای داخلی از نور طبیعی بهره برده و دید مناسبی نیز به پیرامون خانه دارند در طراحی پنجره ها از دید و منظر بنا  به طرز مطلوب از جنگل  استفاده شده است.

Home stretch

تحلیل سازه

باتوجه به ایده اصلی آرشیتکت پروژه آرتور امید آذری ، مبنی بر خلق یک ویلای معلق در پهنه طبیعت برای ایجاد پیوند بنا با محیط طبیعی، از مدل سازه ایی تحت عنوان سیستم سازه ایی کوبیاکس ، استفاده گردیده است.

استفاده هوشمندانه از این سیستم این امکان را فراهم آورد تا کنسولی با ۵متر طول وبا کشیدگی ۱۳ متر در طبقه بالا طراحی و اجرا گردد.

در این ویلا برای پایداری به مبانی و اصول معماری پایدار برای دستیابی به بنایی همسو با حفظ منابع طبیعی و حداکثر استفاده از انرژی های موجود در طبیعت، از سیستم های خورشیدی برای تولید برق و سیستم های گرمایشی خورشیدی و همچنین استفاده از تهویه طبیعی ،استفاده شده است.برای حفظ منظر مناسب در ویلا این تاسیسات خورشیدی  توسط پوسته ایی در سقف بنا ،تامین گردیده است.

Home stretch

ایده طرح

معماری ارگانیک یا طبیعی از شیوه های رایج در معماری است که اصلی ترین دغدغه آن همسازی روز افزون انسان با طبیعت پیرامون خویش است.

Home stretch

سایت پروژه در داخل دره قرار دارد و شیب تند زمین اختلاف سطح ۱۰ متری را به وجود آورده است.همچنین از نظر ارزش های محیطی ،فضایی و بصری ،سایتی غنی م جذاب است.این پتانسیل های نهفته در سایت گروه معماری را به سمت خلق  بنایی در راستای شاخصه های محیطی کشاند تا بیشترین استفاده روحی
،روانی ومحیطی را مصرف کننده از سایت پیرامونی خود،  ببرد.

تمامی این فاکتورها در طراحی فضاهای داخلی نیز به بهترین نحو استفاده گردیده است.مانند طراحی خاص شومینه و استفاده از متریال  بوم آورد منطقه و همچنین استفاده از متریال چوب وسنگ در بنامی توان اشاره کرد.گویی بنا در دل طبیت است و جزیی از عناصر آن.

Home stretch

به عنوان رویکرد کلی گروه معماری ایران می توان گفت :پس از تفکر و تعمق در مورد اطلاعات جمع آوری شده در مراحل مطالعاتی، ارائه آلترناتیو های متفاوت در جهت اقدام به طراحی اولیه در راستای یک پروسه خلاق و هوشمندانه ،مطابق با جدیدترین متد های برنامه ریزی که توسط متخصصین گروه انجام می گیرد،با در نظر گرفتن مواردی چون عملکرد،فرم، اقتصاد و زمان انجام می پذیرد.

ترویج و اشاعه الگوهای مطلوب و مناسب در معماری و تاکید بر ضرورت استفاده از متخصصان در فعالیت های معماری از اهداف بلند مدت  طراحان و برنامه ریزان این گروه می باشد.

خدمات ما به شرح ذیل می باشد:

خدمات گروه معماری ایران در غالب کلینیک های زیر می باشد :

  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای بازسازی فضاهای اداری و تجاری و……
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای نماهای کلاسیک، مدرن و پست مدرن
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای ویلاهای کلاسیک و مسکونی و ..
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط هایی با ویژگی های بارز و بام سبز
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای مجتمع های مسکونی با جدیدترین متدهای طراحی و تکنولوژی ساخت
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای برج باغ با طراحی منحصر به فرد
  • کلینیک تخصصی مشارکت و سرمایه گذاری در ساخت

تماس با ما :۸۵ ۳۳ ۰۲۱۲۲۹۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>